Sort by
  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Midsommar

    ½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • The Meg

    ★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Padmaavat

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Early Man

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Darkest Hour

    ½

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • 47 Meters Down

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ½

  • Baby Driver

    ★★½

  • God's Own Country

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Fences

    ★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • The Accountant

    ★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Sing

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • I Am Dragon

    ★★★★★

  • The Dressmaker

    ★★★

  • Jenny's Wedding

    ½

  • Ricki and the Flash

    ★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ½

  • Tangerine

    ★★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • The Book of Life

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★½

  • Obvious Child

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • August: Osage County

    ★★★★

  • Begin Again

    ★★★½