Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
'G' Men

'G' Men

1935
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Am Dragon

I Am Dragon

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Dragon

I Am Dragon

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forev

Forev

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry