• Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Dog

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Music

    ★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • BREAK.

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★