Sort by

Robert has logged 37 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Were Soldiers

We Were Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frequency

Frequency

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry