CompleteMadnessJW has logged 156 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Walker

Walker

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adam

Adam

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Booby Traps

Booby Traps

1944
×
Edit this entry  
26
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Marihuana

Marihuana

1936
×
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★½
Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
The Toy

The Toy

1982
×
Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry