CompleteMadnessJW has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Edit this entry  
29
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry