RSS feed for Max
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready to Rumble

Ready to Rumble

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry