• Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Witnesses

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • The Secret Garden

  • Hamilton

    ★½