Sort by

cam has logged 293 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Banana

Banana

2010
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Giant Claw

The Giant Claw

1957
×
★★★½
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Brother

Brother

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Through the Black Glass

Through the Black Glass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Turn of the Century

The Turn of the Century

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thomas & Friends: Blue Mountain Mystery - The Movie

Thomas & Friends: Blue Mountain Mystery - The Movie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mary of Scotland

Mary of Scotland

1936
×
★★★
Edit this entry  
18
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★★
Edit this entry  
15
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★½
Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Click

Click

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
03
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
Studio 666

Studio 666

2022
×
★½
Edit this entry  
02
South Park: The Streaming Wars

South Park: The Streaming Wars

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1953
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
More Things That Happened

More Things That Happened

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Minions

Minions

2015
×
Read prior review Edit this entry  
28
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bottle

Bottle

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Strange Door

The Strange Door

1951
×
★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Please Hold

Please Hold

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff

Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff

1949
×
★★★½
Edit this entry  
26
Abbott and Costello Meet the Invisible Man

Abbott and Costello Meet the Invisible Man

1951
×
★★★
Edit this entry