• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Hamilton

    ★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Lamp Life

    ★★★★