Sort by

Connor McLaughlin has logged 39 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Untouchable

Untouchable

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry