Sort by

Connor Carey has logged 41 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Genius

Genius

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
The Wave

The Wave

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Joshy

Joshy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★
Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Edge of Winter

Edge of Winter

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★
Edit this entry  
13
The Greatest Game Ever Played

The Greatest Game Ever Played

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Phenom

The Phenom

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Viral

Viral

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Edit this entry