Sort by

Connor Carey has logged 54 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
30
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Promise

The Promise

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Edit this entry  
05
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Edit this entry  
04
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Edit this entry