Sort by

Connor Carey has logged 825 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Down to Earth

Down to Earth

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
The Medallion

The Medallion

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Head of State

Head of State

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bulletproof Monk

Bulletproof Monk

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Scout

The Scout

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bandidas

Bandidas

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Beauty Shop

Beauty Shop

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Valiant

Valiant

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Inkheart

Inkheart

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Quills

Quills

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry