Sort by

Connor Carey has logged 25 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
You People

You People

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Old Way

The Old Way

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
The Original Kings of Comedy

The Original Kings of Comedy

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
★★½
Edit this entry  
22
Crocodile Dundee II

Crocodile Dundee II

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Class Act

Class Act

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
House Party

House Party

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House Party 3

House Party 3

1994
×
★★
Edit this entry  
14
House Party 2

House Party 2

1991
×
★★½
Edit this entry  
13
House Party

House Party

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Copenhagen Cowboy

Copenhagen Cowboy

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry