Connor has logged 155 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★½
Edit this entry  
27
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! and the Samurai Sword

Scooby-Doo! and the Samurai Sword

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beyond Help

Beyond Help

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry