Connor has logged 22 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Edit this entry