Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Locksmith

The Locksmith

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Dinner with Trump

My Dinner with Trump

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Brian Regan: On the Rocks

Brian Regan: On the Rocks

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry