Sort by

Connor has logged 294 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Brian Regan: On the Rocks

Brian Regan: On the Rocks

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry