Sort by

Connor has logged 28 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry