Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★
Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Edit this entry  
31
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry