• Oppenheimer

  • Ngeri-Ngeri Sedap

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Whisper of the Dead

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Photocopier

    ★★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Georgia

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Quarantine Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½