Sort by

Tantan has logged 155 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pria

Pria

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Red Umbrella

Red Umbrella

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rumah

Rumah

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Trip to the Wound

Trip to the Wound

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Waiting for Iftar

Waiting for Iftar

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
I Dance on Your Grave

I Dance on Your Grave

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Talak 3

Talak 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love for Sale 2

Love for Sale 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zion

Zion

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gundala

Gundala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cross Road

Cross Road

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats' Gathering

Cats' Gathering

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Smile

The Smile

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Other Worlds

Other Worlds

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
She and Her Cat

She and Her Cat

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Bilal: A New Breed of Hero

Bilal: A New Breed of Hero

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rich Brian Is The Sailor

Rich Brian Is The Sailor

2019
×
★★★★
Edit this entry