Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Rustin

Rustin

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
In Love and Deep Water

In Love and Deep Water

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Offbeat Cops

Offbeat Cops

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Do Unto Others

Do Unto Others

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Anime Supremacy!

Anime Supremacy!

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Plan 75

Plan 75

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
Edit this entry  
24
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hell Dogs

Hell Dogs

2022
×
★★
Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Missing

Missing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
In the Absence of the Sun

In the Absence of the Sun

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry  
04
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Edit this entry