Grant has logged 90 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It's Just A Gun

It's Just A Gun

2016
×
★★
Edit this entry  
30
The Savages

The Savages

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Control

Control

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cecile on the Phone

Cecile on the Phone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Atomic Tabasco

Atomic Tabasco

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
On the Road

On the Road

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ceiling

The Ceiling

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fluffy

Fluffy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Kean

Kean

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Even Dwarfs Started Small

Even Dwarfs Started Small

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Edit this entry  
02
A Man of Integrity

A Man of Integrity

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Forever's Gonna Start Tonight

Forever's Gonna Start Tonight

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All the Boys Are Called Patrick

All the Boys Are Called Patrick

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
And Then I Go

And Then I Go

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry