cookieformovies has logged 181 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leap Year

Leap Year

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night School

Night School

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry