Sort by

SASHA has logged 51 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
8½

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Edit this entry  
27
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★
Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★
Edit this entry  
23
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1896
×
Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
19
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Junior

Junior

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★
Edit this entry  
02
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★½
Edit this entry  
01
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry