adison has logged 23 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
Read prior review Edit this entry  
06
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

2018
×
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry