coolguybastion has logged 32 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Busting a Nut

Busting a Nut

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skin

Skin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
97%

97%

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Salam

Salam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Burden

The Burden

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Patricia

Patricia

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry