• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • kid 90

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½