Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beast of War

The Beast of War

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Polar Bear

Polar Bear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Money Movers

Money Movers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Operation Pink Squad II

Operation Pink Squad II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kid Brother

The Kid Brother

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invincible Armour

The Invincible Armour

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Poly Styrene: I Am a Cliché

Poly Styrene: I Am a Cliché

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Warped Ones

The Warped Ones

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Siege

Siege

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Kid

First Kid

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiker

Spiker

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pope of Greenwich Village

The Pope of Greenwich Village

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Annihilators

The Annihilators

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Howling: Reborn

The Howling: Reborn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Howling: New Moon Rising

Howling: New Moon Rising

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Santo in the Treasure of Dracula

Santo in the Treasure of Dracula

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Howling VI: The Freaks

Howling VI: The Freaks

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Watchers

Watchers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry