Aaron has logged 366 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Silver Cord

The Silver Cord

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Performance

Performance

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evening Classes

Evening Classes

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Steel Helmet

The Steel Helmet

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Fuller Life

A Fuller Life

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Things to Come

Things to Come

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry