Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
After Class

After Class

2019
×
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Honor List

The Honor List

2018
×
Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Finding a Family

Finding a Family

2011
×
Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
02
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Informer

The Informer

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
Edit this entry  
01
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Party Is Over

The Party Is Over

2017
×
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Burden

Burden

2018
×
Edit this entry  
15
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Life as It Should Be

Life as It Should Be

2020
×
Edit this entry  
09
Meskina

Meskina

2021
×
Edit this entry  
30
Ferry

Ferry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Disturbia

Disturbia

2007
×
Edit this entry  
13
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Edit this entry  
09
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
04
Brother

Brother

2019
×
Edit this entry  
04
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Boogie

Boogie

2021
×
Edit this entry  
04
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
Edit this entry  
08
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry