Sort by

coolio85 has logged 42 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Party Is Over

The Party Is Over

2017
×
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Burden

Burden

2018
×
Edit this entry  
15
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Life as It Should Be

Life as It Should Be

2020
×
Edit this entry  
09
Meskina

Meskina

2021
×
Edit this entry  
30
Ferry

Ferry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Disturbia

Disturbia

2007
×
Edit this entry  
13
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Edit this entry  
09
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
04
Brother

Brother

2019
×
Edit this entry  
04
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Boogie

Boogie

2021
×
Edit this entry  
04
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
Edit this entry  
08
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
American Factory

American Factory

2019
×
Edit this entry  
13
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
Edit this entry  
12
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
Edit this entry  
16
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
Edit this entry