RSS feed for Javon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Filth

Filth

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry