Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Jesus Revolution

  • Cocaine Bear

  • 80 for Brady

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

  • Suzume

    ★★★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

  • Nope

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Dig

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • Tenet

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Joker

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Get Duked!

    ★★★★★

  • Honey Boy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Get Out

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Hidden Figures

  • The Edge of Seventeen

  • Lion

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★