• No Time to Die

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

  • The Half of It

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Wounds

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Halloween

    ★★★

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

    ★★★½

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Gerald's Game

  • I, Tonya

  • The Ritual

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

  • Wonder Woman

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Ouija: Origin of Evil

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Raw

    ★★★★★