Sort by

CoopPlayerLP has logged 32 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Necktie

Necktie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Earthlings

Earthlings

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
For Sama

For Sama

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Days

Last Days

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry