cora has logged 373 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Vault

The Vault

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lowriders

Lowriders

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Blind

Blind

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Priest

Priest

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
6 Days

6 Days

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry