cora has logged 30 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! The Mystery Begins

Scooby-Doo! The Mystery Begins

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Material Girls

Material Girls

2006
×
Edit this entry  
18
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry