Sort by

cora has logged 159 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Let it Be

Let it Be

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Festival

The Festival

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster Family

Monster Family

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ibiza

Ibiza

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Book Club

Book Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Overboard

Overboard

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry