Sort by

cora has logged 20 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bare

Bare

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dude

Dude

2018
×
½
Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amateur

Amateur

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Benji

Benji

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry