• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Invisible Life

  • To Live to Sing

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Papicha

    ★★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★

  • So Long, My Son

    ★★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Rio da Dúvida

    ★★★

  • Paradox: A Rusty Lake Film

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Hotel by the River

    ★★★★

  • Como Fotografei os Yanomami

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mataindios

    ★★★

  • Uncharted: Live Action Fan Film

  • Palo Santo

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Purl

  • Sense8: Creating the World

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★

  • The Dead and the Others

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Searching for Ingmar Bergman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★

  • Bao

    ★★★

  • Submerged

  • The Forest

    ★★★

  • Enough

    ★★★★★

  • The Most Unknown

    ★★★★

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★★★

  • Touch Me Not

    ★★★

  • Ex-Shaman

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★