Sort by
  • Barbarian

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • The Hand

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Ixcanul

    ★★★★½

  • Güeros

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★★

  • Thirst

    ★★★★★

  • The House of the Devil

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • May

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Gemini

    ★★★★½

  • Rushmore

    ★★★★

  • After Life

    ★★★★★

  • The Hole

    ★★★★½

  • The Wedding Singer

    ★★★★★

  • Happy Together

    ★★★★★

  • Funny Games

    ★★★★★

  • The Age of Innocence

    ★★★★

  • Rebels of the Neon God

    ★★★★½

  • Delicatessen

    ★★★★

  • Misery

    ★★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • Henry: Portrait of a Serial Killer

    ★★★★

  • Brazil

    ★★★★★

  • Taipei Story

    ★★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★½

  • The King of Comedy

    ★★★★

  • Possession

    ★★★★½

  • All That Jazz

    ★★★★½

  • The Brood

    ★★★★½

  • Rapture

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★★

  • The Holy Mountain

    ★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • The Big Shave

    ★★★★★

  • Man Is Not a Bird

    ★★★★

  • The Red Shoes

    ★★★★½

  • Gaslight

    ★★★★½

  • Dracula

    ★★★½