Sort by

Corbin has logged 52 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry