Sort by

Corbin has logged 561 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2046

2046

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Border

Border

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hourglass

Hourglass

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Husbands

Husbands

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Museo

Museo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
That Moment: Magnolia Diary

That Moment: Magnolia Diary

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry