Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Elevator Game

Elevator Game

2023
×
★½
Edit this entry  
31
Project Eerie

Project Eerie

2023
×
★★½
Edit this entry  
31
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Things

Evil Things

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★
Edit this entry  
20
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Photographer: Murder in Pinamar

The Photographer: Murder in Pinamar

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Missing: The Lucie Blackman Case

Missing: The Lucie Blackman Case

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Street of Shame

Street of Shame

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Perfumier

The Perfumier

2022
×
½
Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Cherry Orchard: Blossoming

The Cherry Orchard: Blossoming

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
My Beautiful Man

My Beautiful Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sh**ting Stars

Sh**ting Stars

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cherry Blossoms After Winter

Cherry Blossoms After Winter

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Drowning Love

Drowning Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Because This Is My First Life

Because This Is My First Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Our Beloved Summer

Our Beloved Summer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue

Blue

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Wish You

Wish You

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Given: The One on the Flip-Side

Given: The One on the Flip-Side

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tempted

Tempted

2018
×
Edit this entry  
23
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Temple

Temple

2017
×
½
Edit this entry  
11
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry