mandy has logged 206 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Small Arms

Small Arms

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prora

Prora

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Everything's Not So Awful

Everything's Not So Awful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cognitio

Cognitio

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sacrifice

Sacrifice

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Hangman

Hangman

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paris 05:59: Théo & Hugo

Paris 05:59: Théo & Hugo

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psychout for Murder

Psychout for Murder

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Modern Life Is Rubbish

Modern Life Is Rubbish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is It

This Is It

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
See You Around

See You Around

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bleach

Bleach

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death in Buenos Aires

Death in Buenos Aires

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry