mandy has logged 52 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paris 05:59: Théo & Hugo

Paris 05:59: Théo & Hugo

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psychout for Murder

Psychout for Murder

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Modern Life Is Rubbish

Modern Life Is Rubbish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is It

This Is It

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
See You Around

See You Around

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bleach

Bleach

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death in Buenos Aires

Death in Buenos Aires

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sevilla

Sevilla

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Runaway

The Runaway

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It's a Date

It's a Date

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Edit this entry