mandy has written 10 reviews for films rated ★★ .

  • Case 39

    Case 39

    ★★

    fuck them kids the movie

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★

    now whenever i think of timothée i'm gonna think of john mulaney calling him the boy

  • Earthquake Bird

    Earthquake Bird

    ★★

    alicia vikander with bangs... speaking japanese fluently... wow just... wow

  • Fractured

    Fractured

    ★★

    they really thought they did something with that predictable plot twist uh

  • Tourist Trap

    Tourist Trap

    ★★

    the plaster mask scene was brutal and i can't stop thinking about it.

  • Butcher Boy

    Butcher Boy

    ★★

    the cinematography was cool but other than that... eh

  • Mission: Impossible II

    Mission: Impossible II

    ★★

    this one is the worst of the franchise:
    - sexist
    - kinda cringy
    - makes me want to punch men in the face

  • How It Ends

    How It Ends

    ★★

    IT LITERALLY DOESN'T END

    also tag urself i'm theo james saying "fuck" for like- fourteen times straight

  • When We First Met

    When We First Met

    ★★

    shelley hennig, i love u bitch

  • Circle

    Circle

    ★★

    it was a good concept but was just "meh